sobota, 1 lutego 2014

Bohaterowie


Sylvari

Pół człowiek-pół elf.Jak głosi przepowiednia jedyna nadzieja Elionu,ma położyć kres tyranii wiecznego króla zabijając go...niestety na razie o niczym nie wie.Żyje jak inne elfy w górach Valhold z przybranymi rodzicami i siostrą.Jest wyśmienitą łowczynią,sprawnie posługuje się mieczem i łukiem.Miewa dziwne sny,większości z nich nie pamięta.Z biegiem czasu odkrywa w sobie magiczne umiejętności których się boi,jednak stara się je zaakceptować.
Nie jest typową dobrą bohaterką.Ma w sobie tyle samo dobra i zła i to od niej zależy którą ze stron wybierze.Zazwyczaj przeważa ta pierwsza,lecz zdarzają się chwile gdy pod wpływem emocji,sytuacji,albo ludzi wstąpi na niewłaściwą ścieżkę.Czasami nie widzi złego w tym co robi.Boli ją cierpienie innych,nie jest obojętna na krzywdę innych,lecz jak większość jej braci przeważa w niej lęk o siebie.Nie lubi się angażować,jest samotniczką,która rozumie się tylko z siostrą Alassea'ą i przyjacielem Sanokiem.


Alasea
Przybrana siostra i jedyna przyjaciółka Sylvari. Jest jej całkowitym przeciwieństwem. Delikatna, eteryczna, ale i wyniosła oraz dumna, przez co zaskarbiła sobie wielu wrogów. Obdarzona została niespotykaną urodą oraz melodyjnym głosem. Jej długie do pasa, powiewające na wietrze, złociste włosy i duże hipnotyzujące oczy oraz smukła sylwetka sprawiają że jest obiektem westchnień większości elfów jakie spotkają ją na swej drodze. Uważa jednak że żaden z adoratorów nie jest jej godny, przez co odrzuca każdego z nich. 
Jest niezwykle wierną przyjaciółką. Sylvari mogła się o tym przekonać nie raz, jednak swej lojalności ostatecznie udowodniła wyruszając z nią w podróż, wiedząc że może z niej nie wrócić.

Silarena
Zły charakter który będzie miał duży wpływ na akcję. Jest córką kapłanki śmierci  i czarnoksiężnika. Jest bezwzględna, pozbawiona jakichkolwiek uczuć, nie okazuje litości, a zabijanie jest dla niej chlebem powszednim. Żyje nienawiścią do wszystkiego i do wszystkich, odbierając życie zwraca sobie, to że nigdy nie miała, ani matki, ani ojca.  Odziedziczyła po ojcu moc magiczną, o której podobnie jak Sylvari na razie nie wie. 
Stając wielokrotnie na drodze elfów, przyłoży rękę do wielu śmieci i niepowodzeń bohaterów.
Pod wieloma względami jest podobna do Sylvari, z tą różnicą że elfka wybrała stronę dobra, a ona nie miała takiego wyboru, będąc wychowywaną przez kapłanki, śmierci po stracie matki.
2 komentarze:

 1. Opis interesujący, przyznam, że tematyka elficka coraz bardziej mnie pociąga i sam niedługo zamierzam publikować coś w ten deseń (eshren.blogspot.com).
  Jeszcze nie przyswoiłem treści, zawsze wcześniej sprawdzam zakładki... z przyzwyczajenia :)

  I zlikwiduj kodowanie...
  Jak już napisałem - opis ciekawy, ale zmieniłbym ze względu wizualnego, kolor czcionki. kontrastuje z czarnym tłem i nieco daje po oczach... :(
  Przyznam, że nie widzę sensu w stwarzaniu nowego blogu dla zakłądki o jednym bohaterze. Ale to kwestia gustu :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. HAHA ja i moja mania dokładności kazała mi zrobić specjalnie nowy blog żeby trochę urozmaicić :D
   A co do bohaterów będzie ich więcej, bo tak naprawdę nie mam ich jeszcze wszystkich stworzonych :D

   Usuń